Ładowanie...

Terapia PRP kwasem hialuronywm oraz kolagenem

Przedstawiamy Państwu naszą spersonalizowaną ofertę. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi propozycjami

Terapia PRP

Aktualnie szeroko rozpowszechniona jest suplementacja specyfikami, które pomagają przy regeneracji chrząstki. Wśród owych preparatów znajdują się naturalne substancje takie jak kolagen na stawy, kwas hialuronowy, glukozamina, chodroityna, które są składnikami budulcowymi stawów. Specyfiki te zawierają też składniki o działaniu przeciwzapalnym (np. bromelaina) oraz zmniejszające dolegliwości bólowe (np. owoce dzikiej róży). Przykładowym specyfikiem, który wspomaga odbudowywanie chrząstki i działa przeciwzapalnie jest Animal Flex. Lek ten zawiera w sobie naturalny, hydrolizowany kolagen na stawy oraz ekstrakt dzikiej róży. Kolagen odpowiada za poprawne działanie naszych stawów. Im człowiek jest starszy jego ilość w strukturach tkanki chrzęstnej zmniejsza się.

Kwas hialuronowy stanowi element budulcowy chrząstki hialinowej (szklistej). Posiada właściwości higroskopijne - wiąże wodę i tym samym nawilża powierzchnię chrząstki stawowej chroniąc ją przed wysychaniem. jest obecny w każdej tkance organizmu. Jest najbardziej skoncentrowany w mazi stawowej. Chrząstka jest jałowa, czyli nie zawiera naczyń krwionośnych. Maź stawowa to jedyny sposób, w jaki składniki odżywcze mogą być dostarczane do chrząstki i odpady mogą być usunięte. Dlatego maź stawowa jest tak ważna. Z niższą niż odpowiednia ilością kwasu hialuronowego, składniki odżywcze nie mogą być przenoszone do tych komórek i odpady nie mogą być z nich wyeliminowane. By chrząstka mogła się regenerować i prawidłowo funkcjonować wymaga ciągłego uzupełniania ubytków kwasu hialuronowego, który przeciwdziała jej wysychaniu. Kwas hialuronowy aplikowany w tej formie, jak również inne składniki odżywcze zawarte w suplemencie, przez układ trawienny.

Fizykoterapia

Jedną z wielu metod fizjoterapii szczególnie stosowaną w celu leczenia dolegliwości bólowych towarzyszących chorobie zwyrodnieniowej kręgosłupa, stawów obwodowych, złamań, ran, porażeń mięśni, odnowie biologicznej, i wielu innych jest fizykoterapia. Fizykoterapia właściwie stosowana nie wywołuje skutków ubocznych. Chociaż istnieją naukowe podstawy wyjaśniające jej działanie, to skuteczność fizykoterapii jest często tematem dyskusji szczególnie wśród terapeutów manualnych.

W fizykoterapii wykorzystuje się bodźce fizyczne pochodzenia naturalnego ( np: słońce, klimat, woda, itp) lub sztucznego (np: pole magnetyczne) celem wwolania określonych efektów leczniczych. Wskazania do fizykoterapii sa ogromne i jest to najbardziej dynamicznie rozwijajaca sie część fizjoterapii dostarczając każdego roku nowe narzędzia pracy fizjoterapeutom.

Kinezyterapia

Kinezyterapia (gr. kinesis – ruch) – leczenie ruchem, Podstawą jej są odpowiednio zaplanowane ćwiczenia ruchowe oparte o indywidualne deficyty ruchowe pacjenta Ruch staje się środkiem leczniczym, mającym wpływ na cały organizm. Zadaniem kinezyterapii jest maksymalne usunięcie niesprawności fizycznej i przywrócenie jak najlepszego możliwe poziomu sprawności ruchowej. Trening może mieć charakter zarówno neurorehabilitacji poudarowej jak i medycznego treningu sportowego opracowanego dla zawodników różnych dyscyplin sportowych czy też korekcji wad postawy .

Terapia manualna

Medycyna manualna jest znana we wszystkich krajach świata odtysięcy lat. W USA, Wielkiej Brytanii, Australii i Nowej Zelandiiod ponad 100 lat istnieją szkoły wyższe chiropraktyki i osteopatiio programie podobnym do naszych akademii medycznych, ale z dodaniem kilku tysięcy godzin nauczania procedur manualnych.

Leczenie manualne w tych krajach jest oficjalnie uznane i opłacane przez narodowe fundusze zdrowia, a pacjent ma prawo do domagania się takiej formy leczenia. Istnieje bardzo wiele szkół i koncepcji terapii manualnych ale ich wspłólnym mianownikien jest zawsze biomechanika i anatonia czynnościowa.